WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa YAZILARIM HABERNAME ÖZEL VE GÜZEL SÖZLER

ÖZEL VE GÜZEL SÖZLER

e-Posta Yazdır PDF

 

Aşağıda özel ve güzel yazılardan seçtiğim belki faydasının dokunacağına inandığım okumaları siz değerli okuyucularım ile paylaşmak istedim. Söyleyen kişisi belli olmayanların altında isim yazmadım. Söyleyenler belli veya anonim ise onu da belirtmeye çalıştım. İstifadelerinize sunarım.

“İyi ve kaliteli insanlar ile oturup kalkın. Yalanı, vicdansız, kıskanç, cahil, cimri, sürekli geçmişi ile ilgili boş hikâye anlatanlardan, egosu yüksek ve her şeye olumsuz bakan kişilerden uzak durun! Merhametsiz ve sevgisiz insanlara sevginizi ve zamanınızı da heba etmeyin”

 

 

“Geçinmeye gönlü olan geçinir,

Anlaşmak isteyen orta yolu bulur,

Telafi etmek isteyen eder,

Önemseyen gösterir.

Kısacası ben böyleyim diye bir şey yok,

Ben sana karşı böyleyim diye bir şey var.”

“Karşımdaki insanın beni çok sevmesinden önce anlayışlı olması ve her konuda konuşabilecek birisi olması daha önemli. Sevgi bir gün tükeniyor. Ama anlayış her şeyi çözmekte birebir.”

 

“Allah sana kötülük yapanın cezasının verirken bazen senin görmeni istemez. İnsansın sonuçta egona yenilip oh olsun dersin de içine fitne eklenir diye. Uzakta sen görmeden halleder. Bazen de süreci uzatır. Sana unutturur; ona ise yıllar sonra toplu bir ceza verir Kimin, neyi, ne kadar hak ettiğini sen bilmezsin. Bilme ki düşman gibi pusuda bekleme! Sen sadece iyi insan olma mücadeleni artır.”

 

“Bana sorarsanız tam bir mutluluk yoktur bu hayatta. Yani nasıl desem herkesin kendine göre bir derdi vardır. Kime sorsan hep bir şeyler yarım, hep bir şeyler eksiktir. Hani demiş ya adam “kiminin ekmeği bayattır, kimininse pırlantası ufak”. Bana da sorsan yarım bir battaniye gibidir hayat. Üstünü çekersin, ayakların üşür, ayaklarını çekersin, kolların üşür. Ne tarafa çekersen çek, hep bir tarafın açık kalır…”

 

“Kimse senin nelerle başa çıkmaya çalıştığını, neleri yendiğini, yenemediğini, kimlerin yanında olmak istediğini, başını nelerin ağrıttığını, neler hissettiğini, neleri hissetmekten korktuğunu, içini; senden daha iyi bilemez. O yüzden dik yürü hep. Kendine; sadece kendin lazımsın…” Sabahattin Ali

 

Bu sözler biraz duygusal, insana davranışın kurallarını hatırlatıyor…

 

“Uzun zamandır hak etmediğim davranışları sergileyen herkesi bir bir çıkartıyorum hayatımdan ve bundan en ufak bir pişmanlık hissetmiyorum. Kıymetli değilsem, kıymetiniz de yok gözümde. Neyi ne kadar alıyorsam o kadar veriyorum. Bir adım geliyorsanız bir adım gelirim, dağ aşmam.”

 

Bu kısım hayatın akışı içinde aile, iş ve hatta biraz da siyasetin çirkin yüzüne bakıyor…Haydi bakalım beraber…

 

“Verdiği hasarın farkında olmayan insana neyi nasıl anlatacaksın. Bir kere ben bunu sana nasıl yaptım diye, ben seni nasıl bu hale getirdim diye üzülmeyen, bir kere kaybetme korkusu ile eli ayağına dolaşmayan insana neyi anlatacaksın….”

 

Kendiniz iyi bakın. Kalın sağlıcakla.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

 

Son Güncelleme: Salı, 16 Temmuz 2024 20:46  

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.43
Zaman : 20:46
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3475
İçerik : 650
Web Bağlantıları : 8
İçerik Tıklama Görünümü : 1810200

Sıcak Haberler

Düşmanından çok dostundan sakın ! Çünkü dostluk biterse; Sana nasıl zarar verebileceğini en iyi dostun bilir sadece.[Bob Marley]