WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABERLER SON HABERLER DARBECİLERE SUÇ DUYURUSU

DARBECİLERE SUÇ DUYURUSU

e-Posta Yazdır PDF

GENÇ ASDER DARBE GİRİŞİMİ İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

 

Genç Asder Başkanı Av. Ömer Sefa HACIMUSTAFAOĞULLARI 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişimi için Anadolu Adliyesine suç duyurusunda bulundu.

Milletimiz ve ASDER adına yapılan bu hareketi tebrik ediyor, kendilerine  teşekkür ediyoruz.

Duyuru metni ektedir.

 

Reşat FİDAN

Genel Başkan Yrd.

Genel Sekreter

ADALETİ KÜRESELLEŞTİRMEK ,

İNSANLIĞA BORCUMUZDUR

ASDER (Adaleti Savunanlar Derneği)

İrtibat Adresi: Aksaray Namık Kemal Cd.No.1 (Eski İski Köşesi)

34096 Fatih-İstanbul-Türkiye

Adres: Gureba Hüseyinağa Mah.Kakmacı

Sk.No.10 D.11 Aksaray-İstanbul-Türkiye

Banka Hesap No: (Adaleti Savunanlar Derneği) Kuveyt Türk IBAN: TR37 0020 5000 0067 7085 6000 02

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir www.as-der.org.tr

https://www.facebook.com/Adaleti.Savunanlar.Dernegi

https://twitter.com/asderorgtr

Tel / Faks  :+90 212 526 11 31

*****************************************************************************************************************

 

İSTANBUL ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ :  Av. Ömer Sefa Hacımustafaoğulları-41641715212

ADRES :  Soğanlık Yeni Mah. Balıkesir Cad. No:6/8 Kat:24 D:205 Kartal/İstanbul

ŞÜPHELİ : Kartal Nurettin Baransel Kışlası cevizli çıkışı önünde 15.07.2016 gecesi darbeye iştirak eden  askerler.

SUÇ : Darbe yapmak suretiyle anayasal düzene kastetmek, öldürme tehdidi, halka karşı   silah kullanmaya teşebbüs.

SUÇ TARİHİ : 15.07.2016

AÇIKLAMALAR

1- Tüm Türkiye’nin vermiş olduğu tepki üzerine püskürtülen darbenin ilk dakikalarında olayı önceden sezip tepki göstermek üzere yola çıktığımızda tankların yola çıktığı haberini aldık ve tankların olduğu yere yani Nurettin Baransel Kışlasına yöneldik. Biz oraya vardığımızda askerlerin karşısında kimse yoktu.

2- Kışlanın önüne vardığımızda tankların yolu kapattığını ve askerlerin cadde üzerinde tam teçhizat vaziyet aldığını gördük. Tankların önüne arabayı çekip tepkimizi göstermek için indik. Ancak darbeci subay ve astsubaylar ve erleri bizim üzerimize yürüdü, bizi darp etti ve atış vaziyeti aldı.

3- Silahlarını ateşe hazırlayıp üzerimize çeviren asker ve onlara emir veren komutanları bizi vurmakla tehdit etti. Hatta silahları göğsümüze dayayarak bizi fiilen vurma iradesini gösterdiler. Tankın etrafında gezerek tepkimizi gösterdiğimizde tankın namlusunu bize kilitleyip, üzerimizde gezdirerek tehdit ettiler.

4- Rütbeli ve rütbesiz tüm askerler tarafından askeri cuntanın kanunsuz emrini tereddütsüz uygulandığı açık bir şekilde görüldü.

5- Sizlerin iyiliği için biz buradayız diyerek silah doğrultma cüreti göstermiş olan, darbe kalkışmasına iştirak eden rütbeli ve rütbesiz tüm askerlerin hakkında yürütülecek adli soruşturmada suç ve suçluların teşhisi ve tespiti için her türlü görsel, sözlü ve yazılı desteği vereceğiz.

6- Kapatılan Balıkesir Caddesi’nin Koşuyolu Kalp Hastanesi, Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesine giden yol olduğu da düşünüldüğünde yol kesme eşkıyalığının ne gibi sonuçlar doğurduğu da bilinmemektedir. Ayrıca videolarda da görüleceği gibi hastaneye gitmek isteyen vatandaşın Allah korkunuz yok mu? Haykırışlarına rağmen yolun açılmadığı da görülecektir.

7- Yolu kapatan askerler, yaptıklarının suç olduğuna dair yaptığımız tüm uyarılara rağmen kanunsuz fiillerinden geri durmadılar ve bu darbe emrini sert bir şekilde sürdürmeye devam ettiler. Emir aldıklarını ve her ne şekilde olursa olsun bu emri yerine getireceklerini gerek silah ve tank namlularını üzerimize tutarak gerek darp ederek kararlılıkla ifade etmişlerdir. Bu süreç içerisinde Boğaziçi Köprüsü’nde bombalama, kurşunlama ve benzeri saldırılar neticesinde ölüm ve yaralanmalar meydana gelmiştir. Suç duyurusuna konu olan bu askerlerde bu suça iştirak halindedir. Darbe girişimi sırasında üstlerine aldıkları görevlerin farklı alanlarda, farklı zamanlarda ve farklı mahiyette olmasına bakılmaksızın hepsinin aynı cezaya çarptırılmaları gerekmektedir. Suça iştirak edilmiştir ve hesabı en sert bir şekilde sorulmalıdır.

DELİLLER : Video görüntüleri, fotoğraf çekimleri.

HUKUKİ NEDENLER : Anayasa, TCK. md., Askeri Ceza Kanunu ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklandığı üzere devletin ve milletin iradesine namlusunu çevirmiş ve vatandaşı darp ederek Anayasal suç işlemek yoluyla kamu düzenine zarar veren şüpheliler hakkında kamu davası açılması ve cezalandırılmasının sağlanması gerekmektedir. Bununla beraber darbe teşebbüsünde bulunan suçluların tamamı muvazzaf askerdir. TSK’nın uçağını, helikopterini, tankını, bombasını, mermisini, silahını kullanmış ve karşısına çıkan resmi ve sivil herkese ateş ederek, bombalayarak öldürmüş ve yaralamış, millete fiilen savaş icra etmiştir. Darbe açık bir savaş suçudur. Yürürlükte olan Askeri Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinde yer alan “Ölüm cezası,  buna mahküm olan kimsenin hayatının izale olunmasıdır. Bu ceza askeri  şahıslar hakkında askeri bir cürümden dolayı hükmedilmiş ise mahkumun kurşuna dizilmesi suretiyle infaz olunur.” Hükmü gereğince Askeri Mahkemelerde yargılanarak hükmün icra edilmesini saygıyla talep ederim. 21.07.2016

 

Müşteki Av. Ömer Sefa Hacımustafaoğulları

 

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.6.45
Zaman : 10:11
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3806
İçerik : 535
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 1110363

Sıcak Haberler

Şiddet göstermeksizin kuvvetli, zayıflık belirtmeksizin yumuşak ol.

 

Hz. Ömer