WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABERLER Son Haberler 15 TEMMUZ NATO-FETÖ DARBESİDİR

15 TEMMUZ NATO-FETÖ DARBESİDİR

e-Posta Yazdır PDF

Asder Genel Başkan Yrd.Dr.H.Hüseyin Uludağ, "FETÖ mensuplarının omurgasını Harp Okulu 1993-1994 devresi oluşturuyor. 94'lerin  askeri lise girişleri 1986'dır. FETÖ'nün TSK'ya  sızma hazırlıklarına 1971'de başladı. Sorular, NATO'nun postal yalayıcıları tarafından FETÖ'yel teslim edilerek, önceden seçilen öğrenciler askeri  okullara yerleştirilmiştir" dedi

28 Şubat sürecinde TSK'dan ihraç edilen Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) Genel Başkan Yardımcısı emekli Albay Dr. Hüseyin Uludağ, 15 Temmuzun NATO-FETÖ darbesi' olduğunu söyledi.

28 Şubat sürecinde   tabip yüzbaşı olarak görev yaptığı TSK'dan ihraç edilen Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) Genel Başkan Yardımcısı emekli Tabip Kıdemli Albay Dr. Hüseyin Uludağ, 12 Eylül ve 28 Şubat cuntasıyla FETÖ yapılanması arasındaki bağlantılara ilişkin önemli tespitlerde bulundu. TSK yı adım adım ele geçiren Fetullahcı teröristlere karşı hiçbir adım atmayan 28 Şubat'cıların, 15 Temmuz sonrası birdenbire "Biz de FETÖ mağduruyuz" demeye başladığına dikkat çeken Uludağ, "Tıpkı FETÖ sanıkları gibi gerçekleri çarpıtıyor, alenen yalan söylüyorlar28 Şubat cuntacıları o dönemde Fetullah Gülen ve teşkilatının kılına bile dokunmadı. FETÖ en fazla bu dönemden sonra büyüdü" dedi.

Gülen çetesinin orduya ilk sızmaları 19841986'da gerçekleştirdiğini, bu dönem TSK'dan soru çalacak gücü bulunmayan örgüte bütün kapıları NATO'nun n açtığını belirten Uludağ, şunları söyledi:


28 ŞUBAT’TA  FETÖ'YE BÜYÜK HİZMET

"TSK'nın siyasete müdahale ederek 28 Şubat1997sonrasındaki uygulamaları, Refah Partisi'nin kapatılması, gendik ve kadın kollarının feshi, imam hatip liselerinin eğitiminin zayıflatılması ve onlara üniversite kapılarının kapatılması en çok FETÖ'nün işine yaramıştır. Bu uygulamalar sonucu muhafazakar kesimler çocuklarını cemaat okullarına göndermeye mecbur edildi. Cemaat, bütün muhafazakar ailelerin çocuk ve gençlerini insan kaynağı olarak elinde buldu, insan kaynağı yanında ekonomik kaynakları da çeşitlendi, genişledi.

ÇOK HIZLI BÜYÜDÜLER

TSK' daki Batı Çalışma Grubu temiz ve dürüst dindar insanları tasfiye etti. FETÖ mensupları ise tedbir ve  takiyye adı altında bu kriterlerden hiçbirini yansıtmayan, bilakis BÇG'nin güvenilir özellikler kabul ettiği bir yasam tarzı ile TSK'da kendilerini kamufle ettiler. Giderek TSK kadrolarına yayılarak, darbeye engel olabileceklerini düşündükleri milliyetçi-muhafazakar subay ve astsubay kadrolarının TSK'da tasfiye edilmesini sağladılar. Planladıkları darbe için kendi yandaşlarına alan açarak bu süreçte çok hızlı büyüdüler."

1971'DE BAŞLADI

FETÖ mensuplarının omurgasını HarpOkulu1993 1994 devresi oluşturuyor. 94 devresinin askeri lise girişleri 1986'dır. 86'da askeri liselere blok halinde öğrenci alabilmek için de en az 3 yıl öncesinden ortaokul öğrencilerinden seçme yapılması gerekir. Bunun planlama safhası da düşünüldüğünde, FETÖ'nün TSK'ya sızma hazırlıklarına 1971'de başladığı, uygulamasının ise 12 Eylül askeri darbesiyle devreye sokulduğu açıkça görülecektir. Bu plan, geleceğe dönük hazırlanmış NATO-FETÖ darbesidir.

SEÇME ÖĞRENCİLER TSK'YA SOKULDU

İddia edildiği gibiilki 1984yılında olmakla birlikte1986 yılında ve devamında askeri lise sorular çalınmamıştır. 'Çalınma' kılıfı altında geleceğe dönük NATO-FETÖ uygulama planının bir parçası olarak TSK içerisindeki NATO uzantısı, NATO cuntalarının birer parçası olan NATO'nun postal yalayıcıları tarafından sorular FETÖ'ye teslim edilerek, önceden tespit edilen öğrenciler askeri okullara yerleştirildi. Çünkü 80'lerin basında TSK'da FETÖ'nün soru çalabilecek yeterli gücü ve organizasyonu yoktur."

H. Uludağ, TSK kadrolannı işgal eden FETÖ'nün planları başarıya ulaşmış olsaydı, yaşanması kaçınılmaz tehdide rakamsal verilerle işaret etti: "NATO-FETÖ uygulama planı kendilerince öngörülen şekilde işlemiş olsaydı 2016,2017ve 2018'de1993 ve özellikle de1994 devresindeki FETÖ mensuplarının hepsi general olacaktı. 2018 YAŞ'ında tahmini olarak en az 8 orgeneral, 15-20 korgeneral sayısına ulaşıp tümgeneral ve tuğgenerallerin tamamını oluşturacak olan FETÖ, TSK'da Genelkurmay Başkanlığı da dahil kuvvet, ordu, kolordu ve tugaylarla icracı karargâhlann tamamına hakim olacak ve adeta kurdela kesercesine TSK ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetimini ele geçirebileceklerdi." 'Kumpas' uydurma O Tüm veriler incelendiğinde, 15Temmuz'un 1980'li yılların başında planlanmış bir 'NATO-FETÖ projesi olduğunun anlaşılacağını söyleyen Uludağ, "AB üyesi ülkelerin ve ABD'nin tutumları da bunu gösteriyor. 28 Şubat cuntacılarının, Balyoz ve Ergenekoncuların FETÖ mensuplarınca kumpasa getirilmeleri tamamen uydurmadır. NATO, kendinden önce taşeron olarak kullandığı unsurları beceriksiz ve başarısız olmalan nedeniyle FETÖ'ye talimat vererek cezalandırmıştır. Balyoz sanığı bir orgeneralin 'istanbul sokaklarına tanklarla gireceksiniz', 'Müsamaha yok tepeleme var' sözleri unutulmadıFETÖ mensuplarıyla 28 Şubat cuntasının eylem planı aynıdır" diye konuştu.

TERFİLER 28 ŞUBAT’TAN

ASDER Genel Başkan Yardımcısı Uludağ, bugün TSK dan ihraç edilenlerin verileri incelendiğinde, 28 Şubat cuntacılarının FETÖ ile mücadele etmedikleri, tam aksine FETÖ mensuplarını koruyup kolladığının görüleceğini vurguladı. FETÖ kapsamında  ihraç edilen Korgenerallerin üçte birinin 1980-81-82 yılları, tümgenerallerin yarısının 1982-87 aralığında, tuğgenerallerin üçte ikilik çoğunluğunun 1982-83 yılları, albay ve kurmay albayların ise tamamının 1985-88 yılları aralığı girişli olduğuna işaret etmiştir. 28 Şubat cuntacılarının FETÖ mensuplarını kanatları altında nasıl kollayıp korudukları ve yükselttikleri buradan da açıkça görülmektedir. Dedi.

 

 

ASDER GENEL MERKEZİ

ADALETİ KÜRESELLEŞTİRMEK ,

İNSANLIĞA BORCUMUZDUR

ASDER (Adaleti Savunanlar Derneği)

İrtibat Adresi: Aksaray Namık Kemal Cd.No.1 (Eski İski Köşesi)

34096 Fatih-İstanbul-Türkiye

Adres: Gureba Hüseyinağa Mah.Kakmacı

Sk.No.10 D.11 Aksaray-İstanbul-Türkiye

Banka Hesap No: (Adaleti Savunanlar Derneği) Kuveyt Türk IBAN: TR37 0020 5000 0067 7085 6000 02

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir www.asder.org.tr

https://www.facebook.com/Adaleti.Savunanlar.Dernegi

https://twitter.com/asderorgtr

Tel / Faks  :+90 212 526 11 31

Son Güncelleme: Cumartesi, 07 Temmuz 2018 08:47  

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.28
MySQL : 5.5.57-cll
Zaman : 11:20
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 877
İçerik : 472
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 747851

Sıcak Haberler

Yanmak var, yanmak var,
Odun yanınca kül olur, adam yanınca kul olur!
Hz. Mevlana