WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa HABERLER Son Haberler Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan

Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan

e-Posta Yazdır PDF

Zeytin Dalı Harekatı’ndan acı haber

Kilis'in Gülbaba köyü güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir asker şehit oldu. Şehidin, Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan olduğu belirtildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda ilk şehadet haberi Ankara'ya gitti. Kilis’in Gülbaba köyü güneydoğusundaki Burseya Dağı'nda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan olduğu tespit edildi.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin TSK açıklama yaparak ilk şehidin verildiğini duyurdu.

TSK'dan yapılan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin cenazesi Gaziantep'e getirildi VİDEO

 

 

Zeytin Dalı şehidi memleketine uğurlandı GALERİ

ŞEHİT ASTSUBAYIN CENAZESİ GÖNDERİLDİ

Terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Alkan'ın naaşı, Gaziantep'te düzenlenen törenin ardından Ankara'ya uğurlandı.

Alkan'ın naaşı, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait askeri uçakla Ankara'ya gönderildi.Zeytin Dalı Harekatı’ndan acı haber

ACI HABER BABAEVİNE ULAŞTI

Kilis'in Gülbaba köyünün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın şehadet haberi Sincan ilçesindeki babaevine ulaştı.

 

Zeytin Dalı Harekatı’ndan acı haber


 

Şehidin haberini alan aile acı haberin ardından evlerineTürk bayrakları astı. Sincan Belediyesince evin önüne taziye çadırı kuruldu. Şehidin annesi Hatice ve babası Selahattin Özalkan ile diğer aile üyeleri, taziyeleri kabul etti.

"KOŞARAK ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMEYE GİTTİ"

Şehidin 2015'e kadar Bolu Dağı Komando Tugayında görevli olduğunu, yılın 9 ayı Şırnak, Gabar, Cudi, Kuzey Irak ve diğer birçok bölgede operasyonlara katıldığını anlatan ağabey Özalkan, "Bunların bir kısmını ailem üzülmesin diye söylemezdi. Kendisi benimle paylaşırdı." dedi.

Zeytin Dalı Harekatı’ndan acı haber

Özalkan, kardeşinin 2015'te Kayseri'ye gittiğini, 2017'de tekrar Tunceli Dağ Komando Tugayına tayininin çıktığını aktararak, şöyle devam etti:

"Kendisi 2017 Haziran'da tayin olduktan sonra El Bab yakınlarında bir karakolda görev yapıyordu. Afrin operasyonu başlayacağını daha önceden biliyor, tahmin ediyorlardı komutanları vesilesiyle. Aralık ayı başı gibi El Bab'dan geri Gaziantep sınırına çekilmişlerdi. Orada gerekli eğitimlerini tamamlayıp, sizin de bildiğiniz üzere Afrin operasyonu başlar başlamaz, kara harekatının olduğu pazar günü sabahleyin Afrin'e girdiler. Cumartesi günü akşam konuşmuştum kendisiyle en son. 'Ağabey sabah kara harekatı yapılacak, muhtemelen biz gireceğiz. Annemler üzülmesin onlara söylemedim, senin bilgin olsun' demişti. Koşarak şehadet şerbetini içmeye gitti."

"AİLENİN BAŞI DİK"

Özalkan, şehit kardeşinin Allah yolunda, vatana, millete hizmet etmek için görevini en iyi şekilde yaptığının altını çizerek, şunları kaydetti:

 

Zeytin Dalı Harekatı’ndan acı haber

 

"Biz de inşallah onun şehitlik mertebesinden faydalanırız. Rabbim bizlere de böyle güzel ölümler nasip etsin. Allah devlete, vatana millete zeval vermesin. Bayrağımız inmesin, İslam'ın son sancaktarı olan bu ülke için bu devlet için hepimiz bin ölür bin doğarız. Elimizden gelen neyse, nerede görev yapıyorsak sonuna kadar en iyi şekilde vatanımıza, milletimize, devletimize hizmet ederiz. Biz bu düsturla yetiştik. Çok şükür annemin de babamın da başları dimdik. Bu bizim için bir kıvanç, mutluluk. Elhamdülillah diyoruz."

Kardeşinin evli ve Ayşe Gökçen isimli 5 aylık bir kızı olduğunu belirten ağabey Özalkan, "O bizim, hepimizin, tüm vatanın kızı, kardeşi. Rabb'im onun ömrünü bahtını açık etsin." ifadesini kullandı.

ŞEHİDİN VASİYETİ

Zeytin Dalı şehidinin acı haberinin ardından sosyal medyada, Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'a ait olduğu belirtilen bir vasiyet mesajı ortaya çıktı. Mesaja ilişkin de aileden açıklama geldi.

Zeytin Dalı Harekatı’ndan acı haber

Şehidin abisi, "Kendisinin vasiyeti olduğuna dair bir mesajı varmış. Ben de İstanbul'daydım. Gece 04.00 gibi döndüm Ankara'ya. Döndükten sonra öğrendim. Mesaj attığı arkadaşları, 'Evet, bize böyle bir mesaj attı' diye teyit ettiler. Muhtemelen vasiyeti doğru diye düşünüyorum. Benim haberim yoktu vasiyetinden, ben de yeni öğrendim. Kendi adına Türkmen bölgesinde Suriye'de bir okula isminin verilmesini istemiş." açıklamasını yaptı.

Şehit Musa Özalkan'ın cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde bugün öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Ayaş'ın Bayat köyünde toprağa verilecek.

MURAT ÇELİKER'DEN DUYURU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, Twitter hesabından paylaştı.

"Afrin Şehidimiz Musa Özalkan’ın vasiyeti olan, Telafer’de Anaokulu, Kreş  veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi isteğini , MHP Lideri Devlet Bahçeli üstlenmiştir. Şehidimizin son arzusu yerine getirilerekcektir..Ruhu şad mekanı cennet olsun.."

 

Afrin Şehidimiz Musa Özalkan’ın vasiyeti olan, Telafer’de Anaokulu, Kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi isteğini , MHP Lideri Devlet Bahçeli üstlenmiştir. Şehidimizin son arzusu yerine getirilerekcektir..Ruhu şad mekanı cennet olsun..

 

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.6.43
Zaman : 01:55
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3779
İçerik : 476
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 969282

Sıcak Haberler

Düşmanından çok dostundan sakın ! Çünkü dostluk biterse; Sana nasıl zarar verebileceğini en iyi dostun bilir sadece.[Bob Marley]