WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa YAZILARIM HABERNAME BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI

BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI

e-Posta Yazdır PDF

Ünlü oyuncu Rutkay Aziz, TELE1'de Enver Aysever'in sunduğu Gündeme Not programının konuğu oldu.

Siyaset gündemine ilişkin konuların konuşulduğu programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tartışmaları da ele alındı.

"Kılıçdaroğlu'nu neden aday olarak görüyorsun?"

Kılıçdaroğlu'nu aday olarak gören Rutkay Aziz'e bunun nedeni soruldu.

Aysever, Rutkay Aziz'e, "Kemal Kılıçdaroğu'nun cumhurbaşkanı olması için gerekçeniz nedir?" sorusunu yöneltti.

"Kemal Bey güvenilecek bir insan"

Aziz'in cevabı şu şekilde oldu:

"Bi kere Alevi olması onun suçu değil. Suç da değil. Bu ilkellikten kurtulmamız lazım. Çünkü Alevi vatandaşlarımızın bu ülkenin uygarlığına çok büyük katkıları olduğunu biliyorum.

Onun dışında tanıdığım kadarıyla Kemal Bey sözüne güvenilecek bir insan, dürüst, arkasından gidilecek bir adam. Samimi görüyorum açıkçası.

"Yalansız biri"

Yalansız olmak çok önemli siyasette. Kaldı ki bizim siyasetimiz yalanla gidiyor içeride dışarıda... Ama Kemal Bey yalansız bir insan.

"6'lı masanın ağabeyi"

6'lı masanın ağabeyi, bu da önemli bir faktör. Onun için adayım o anlamda Kemal Bey."

 

Fıkra bu kadar.

Kılıçdaroğlu’nun Aleviliği konusundaki cevabı Türk Tarih Kurumunun eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu vermiş idi. Merak eden bakar ve bulur. Ha ararken Tunceli Alevilerinin aslı neydi? Diye sorun….

Deniz Baykal’ı koynuna soktuğu kendi partisinden bir kadınla avlayıp kasetle CHP’nin başına oturan biri ne kadar dürüst ve güvenlidir.

Devam; attığı iftiraları tamamı asılsız çıkan ve bu yüzden sürekli Cumhurbaşkanı’na tazminatlar ödeyen biri nasıl oluyor da yalansız oluyor.

Otel odasından evli bir adamla yakalanıp derdest edilen CHP’nin akıl hocası Sedef Kabaş hakkında biraz yorumlara bakalım. CHP'nin sosyal medya üzerinden geliştirdiği bir yalanı ortaya atıp kitleleri inandırma strateji son olarak Merkez Bankası rezervleri üzerinden sürdürülen tartışma ile bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bu stratejinin nasıl işlediğini ise CHP'nin fonladığı TELE1 kanalının spikeri Sedef Kabaş katıldığı bir eğitimde adeta itiraf etti. Kabaş'ın kendisine dinleyenin gruba verdiği dersteki “Kitleleri etkilemek istiyorsanız, ortaya kocaman bir yalan atın. Ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ve ardından kitlelerin o yalanı gerçekmiş gibi nasıl kucakladığını otur seyret.” sözleri sosyal medyanın en fazla tartıştığı başlıklar arasına girdi. CNN International kökenli televizyoncunun 'Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık' adı altında bir de şirketi var.

Yalan merkezi CHP’nin ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kim olduğu, yalan ve algı operasyonları ile şimdiye kadar neler yaptıklarını bilmeyen yok.

Yok ta…Hala sanatçı kisvesine bürünmüş CHP’nin gizili ortakları sahibi oldukları medya kuruluşları vasıtası ile vatandaştan oy devşirmeye çalışıyor olmaları kabul edilecek bir şey değildir.

Bilin istedim.

Yani masum değiller.

 

Ahmet TÜRKAN - HABERNAME

 

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.43
Zaman : 18:08
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3475
İçerik : 647
Web Bağlantıları : 8
İçerik Tıklama Görünümü : 1766319