WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

ÖĞRENCİ AFFI KİME

e-Posta Yazdır PDF

Bir ülke ki yüzyıllarca Dünyaya adaleti ile örnek olmuş bir neslin evlatları, Bir ülke ki adaleti inancının sonucu, bir ülke ki Dünyaya adaletli olmak üzere söz vermiş.

Heyhat, kendi evlatları arasında adaleti sağlayamamış. Adalet divanında sınıfta kalmış. Üniversite öğrencileri için yapılan çalışma sonucu çıkartılan af kim için. Pek çoğu okulu asmış, zamanında devam etmemiş, çalışıp, gayret edip başarılı olamamış, aklı başına yeni gelip siyasi ortamı kullanarak af çıkması için 4 gözle beklemiş, yaklaşık son 12 yılın sözde mağdurları. Asıl mağdur edilenler, gerçekten mağdur olanların yüzüne kimsenin baktığı yok.

Son Güncelleme: Pazartesi, 13 Aralık 2010 08:44 Devamını oku...
 

Hoşgeldiniz

e-Posta Yazdır PDF
http://www.ahmetturkan.com sitem 13.12.2010 tarihi itibari ile tekrar aktif edilmiştir. Site içerikleri yüklendikten sonra güncellemeler devam edecektir.


Sitemi yeniledikten sonra Habername, Asder ve diğer sitelerde yayınlanan yazılarımı yayınlamaya devam ettim. Sizlerin ilgisi ve teveccühü ile yeni yazılarımı yazmaya ve sizlere sunmaya devam ediyorum. İnşaallah topluma yararlı yazılar yazmak faydalı bilgileri sunmak niyetindeyim. Eğer sürçü lisan eder isek şimdiden affola.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Temmuz 2012 08:57 Devamını oku...
 

Ya Komutanlar Çetelerden Korkuyorsa!

e-Posta Yazdır PDF

Yakın tarimizi yeniden yazacak belgeler sırada beklerken, darbe çetesinin kullandığı subaylar zor durumda olduğu gibi darbecilerin hedefinde iki grup var: Polis teşkilatı ve TSK’da görev yapan darbe karşıtı subaylar

Çözüm olarak silah arkadaşlığı kültürünü aşmayı başaramayan ürkek komutanlara yardım etmek gerekir. Askerlik kanununu bile değiştiremeyen hükümeti hiçbir kurmay takmaz.

2007 yılından bugüne TSK’da yaşanan kriz gittikçe büyüyor. Hukuka saygılı kadroların daha fazla söz sahibi olması gerekirken olayların gerisinde kalındığını

Son Güncelleme: Pazartesi, 13 Aralık 2010 15:56 Devamını oku...
 

KİM HAKLI

e-Posta Yazdır PDF

Bayram öncesi CHP'li Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ile AKP'li  Sayın Dengir Mir Mehmet FIRAT arasında Mecliste Sayın Uğur DÜNDAR gözetiminde veya hakemliğinde yapılan açık tartışma o günden beri halkın ağzına sakız oldu. Konu hakkında yazılar yazıldı, herkes kendi görüşüne göre desteklediği  vekili haklı diğerini haksız buldu. Adil olduğunu söyleyen kimi yazarlar ise konunun halk önünde tartışılmasının halk nazarında iyi olduğunu, en azından bazı şeylerin tartışıldığını söylediler.

Meclisin tatile girdiği günler hariç hemen  hemen her gün halkın vekillerinin önünde tartışan tartışmacı vekillerimiz bu seferde halk önünde

Son Güncelleme: Pazartesi, 13 Aralık 2010 16:18 Devamını oku...
 

BİR TAHLİL YADA TARİHİ FIRSATIMIZ

e-Posta Yazdır PDF

Elimde bizim gibi asker olan Hekimoğlu İsmail’in; Haritalar, Şemalar ve Tarihi Yorumlarla 1421 senelik İSLAM TARİHİ adlı ZAMAN Gazetesinin 2001yılında okurlarına hediye ettiği çok önemli bir eser var.
 
Kitap piyasaya ilk çıktığında heyecanla okumuş ve çok istifade etmiştim. Âyet ve hadis mealleriyle olaylara ışık tutularak sunulan tarih felsefesine, orijinal bakış açısına mest olmuştum.Yeniden bu önemli kitabı gözden geçirdim. Geçmişe bakarak; bu günü ve bu günlerde yaşanan olayları aynı zamanda yarını ve yarınlarda olacakları anlamaya çalıştım. Sizlere de özellikle TÜRKİYE bölümündeki kronolojiyi okumanızı tavsiye ederim. O çoğumuza basit gibi gelen,

Son Güncelleme: Cuma, 14 Ocak 2011 14:54 Devamını oku...
 


Sayfa 48 / 49

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 155 konuk çevrimiçi

Reklam

EKONOMİ VE EĞİTİM DÜNYASI
Ekonomi ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN
GÖKÇE TÜRKAN - FOTOĞRAFÇILIK
HARİKA FOTOĞRAFLAR
DÜNYA OYUN VE EĞLENCEDEN İBARETTİR. OYUN VE EYLENCEYE BİRAZ ARA VERELİM. KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM.
TARİH DÜNYAMIZ
Geçmişini bilmeyen geleceğinin planlayamaz. Tarimizi öğrenelim, hayat ile irtibatımız sağlam olsun. Ahmet TÜRKAN

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.28
MySQL : 5.5.57-cll
Zaman : 08:07
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 2205
İçerik : 472
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 943747