WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

FİRMALARIN RUSYA’DAN ÇEKİLMESİ NASIL YORUMLANMALI?

e-Posta Yazdır PDF

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının başladığı günden bu yana ekonomik yaptırımlar peş peşe geliyor. İngiltere Rus Oligarkların İngiltere’deki mal varlıklarını dondurduğunu açıkladı. Yaklaşık 800 Milyon Dolardan bahsediliyor. Batılı pek çok ülke aynı yöntemi benimseyerek Rus paralarına çökme derdinde. Ultralüx yatlara limanlarda çökme derdindeler. Çünkü çok para ediyor.

Yani vergiden kaçmak için kendi paranı dışarıya yatırırsan, gün gelir bir sorunla karşılaştığında üstüne su içersin demektir bu.

 

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:38 Devamını oku...
 

İLETİŞİM ÜZERİNE

e-Posta Yazdır PDF

Değerli okuyucularım bir süredir Habername yazılarıma ara verip kitaplarımla hemhal oluyordum. Bu arada 2. Kitabım “İletişimin Aşk Hali” yayımlandı.

Gündem ateş çemberinde. Kuzeyimizde 2 büyük devlet savaşa tutuştu. Batı, yani ABD ve AB var güçleri ile kızıştırıp kenara çekiliverdiler.

Bu kadar kızıştırma olmasa idi belki bir sulh yolu bulunacaktı. Lakin iletişim kanalları başkalarının eline geçti. Bunca iletişim aracının revaçta olduğu İletişim ve Sosyal Medya Çağında iletişim kuramadılar.

Yani aslında biri birlerini anlayamadılar.

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:38 Devamını oku...
 

ALATURKA LAİKLİK

e-Posta Yazdır PDF

ALATURKA LAİKLİK

“Devlete bağlı din” sisteminde, din kendi sahasındaki işlerde bile politikadan direktif alma mecburiyetindedir. Ve devlet adamları din üzerinde en üstün söz ve salâhiyet sahibidir. Lâik devletin yetiştirdiği ilâhiyatçı, din felsefesi, dinler tarihi ve din sosyolojisi öğrenmiş bir mütehassıs veya filozoftur, fakat din adamı değildir. Din adamı ise, her şeyden evvel zühd-ü takvâ sahibi olmuş bir dindardır. Bunlardan biri hakkıyla inanmış, öbürü ise sadece iman üzerinde zekâ oyunu oynamayı öğrenmiştir. Mevcut sistemde itiraf edilmelidir ki yüksek ilahiyat felsefecisi ve sosyoloğu yetişebilir. Fakat din mütehassısı ve alimi asla yetişmez.

 

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:38 Devamını oku...
 

İLETİŞİMİN AŞK HALİ

e-Posta Yazdır PDF

Günümüz dünyasında insanlar arası ilişkiler yüz yüze iletişim düzleminden sanal âlem mecrasına kaymıştır. Bugün internet yemek içmek kadar hayati bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Peki, daha yirmi yıl öncesinde kimsenin hakkında pek de bilgi sahibi olmadığı sanal âlem nasıl oldu da bu denli hayatın merkezi hâline geldi?

Ne oldu da insanlar bugün “teknoloji bağımlılığı” gibi çok yaygın bir rahatsızlığın pençesinde kıvranır oldu? Bunun pek çok nedeni olduğu söylenebilir.

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:38 Devamını oku...
 

BAŞARI YOLUNDA YETMİŞ ALTIN KURAL

e-Posta Yazdır PDF

DOĞRULARINIZ YANLIŞLARINIZI YER,

TERTEMİZ BİR KALPLE YÜRÜYÜN,

KUVVETLERİNİZİ İYİ KOMUTA EDİN.

Herkes başarılı olmak, hayallerini gerçekleştirmek ister. Bu amaçla çıkılan yol, çok sayıda engel ve aksilikle doludur. Peki engellere takılmadan uygulaması kolay yöntemlerle başarıyı yakalamaya ne dersiniz? İşte 70 altın kural

 

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:38 Devamını oku...
 


Sayfa 6 / 61

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 7 konuk çevrimiçi

Reklam

İSLAM VE EĞİTİM DÜNYASI
İslam ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN
DÜNYA OYUN VE EĞLENCEDEN İBARETTİR. OYUN VE EYLENCEYE BİRAZ ARA VERELİM. KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM.

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.43
Zaman : 07:38
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3475
İçerik : 644
Web Bağlantıları : 8
İçerik Tıklama Görünümü : 1741662