WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

TÜRKİYE İÇİN

e-Posta Yazdır PDF

Gezi olayları ile morallerin bir gidip bir geldiği dönemde, takılmadan, problem çözme yeteneğimizi kaybetmeden farklı bakış açılarını da dikkate alarak bir takım olmazların olura nasıl evrilip çevrilebileceği konularında hükümete, muhalefete, halka ve memleket yararına bir faydam olsun diye kafa yoran aydınlara bazı konuları hatırlatmak istiyorum.

Anayasa yeniden yazılabilir mi, revize edilebilir mi, referandum yapılabilir mi yapılabilirse halk nasıl tepki gösterir? Sorularına cevap bulmak arzusundayım.

Devamını oku...
 

GEZİ OLAYLARI ÜSTÜNE

e-Posta Yazdır PDF

Gezi olayları başladığı günden bu yana takip ediyorum. Facebook sayfamda sürekli itidal mesajları vermeye çalışıyorum. Bir ara arkadaş listem dikkatimi çekti, ben itidal çağrısı yaptıkça listemdeki sayı azaldı. Yaklaşık 50 kişi beni arkadaş listesinden silmiş. Ben de bir hakaret sonucu 1 kişiyi sildim onu da atlamayayım.

En son yazıma bu gün göz atmıştım, yorumlar dikkatimi çekti, son olaylarla ilgili yazı yazmam konusunda bir hayli ısrarcı yorumlar aldım.

Tarihi tekerrür ettirmek isteyen ciddi bir dış mihrak çalışması ile ittifak halindeki muhalefet var. Siyaseten iktidarla baş edemeyen muhalefet dış güçlerle işbirliğine girdi.

Okuyucularım sürekli yazmamı istiyor. Bende beni sosyal medyadan da takip eden dostlarıma kısa anekdotlarla bu konuyu izah etmeye çalışıyorum.

Devamını oku...
 

TERÖR BİTERSE….!

e-Posta Yazdır PDF

Terör biterse MHP iktidar olur…![1]

Bu sözler MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye ait.

Yani Sayın Başbakanım, Lütfen bir an önce terörü bitirin Bahçeli’nin “İKTİDAR OLASI GELDİ”.

Neden böyle bir iddia ortaya attığını anlamaya çalışıyorum. Yani terör çözümü için atılan adımları AKP-BDP işbirliği olarak nitelemek, vur de vuralım sloganları attırmak, Akil adamlara her türlü hakareti yapmak çözüm sürecine nasıl katkı yapıyor anlayamadım.

Devamını oku...
 

Meğer ben ne enayiymişim!...

e-Posta Yazdır PDF

-Sayın Milletvekillerine ithaf olunur- Efendim, artık 68 yaşında, su katılmamış bir avanak, hakiki bir budala ve gayrikabil-i ıslah bir 'enayi' olduğumu itiraf ediyorum. Bana küçük yaşımdan itibaren 'beytülmal'ın mukaddesliğini öğretmişlerdi. Hiç kimse 'Devlet malı deniz, yemeyen domuz' dememişti.


Devamını oku...
 

BARİKATLARI YIKMAK

e-Posta Yazdır PDF

4,5 yıldır devam eden bir dava Ergenekon davası. Bu kadar uzun sürmesi yapılan açıklamalara bakıldığında ucunun pek çok yerlere çıkması. Çok girift bir yapılanmadan söz ediliyor. Yargılama devam ettiği için yargılamanın usulleri ve neticeye taalluk edecek ifadeler doğru olmaz.

CHP ve MHP vekilleri ile İP'in Genel Başkanı yargılanıyor. Yargılamalar devam ederken vekil gösterildiler. Psikolojik oylar sayesinde vekil seçildiler.

Yargılamanın selameti için tutukluluk halleri devam etmesi gerekiyordu, partiler bunu bildikleri halde yargıyı hiçe sayarak tutuklu vekilleri aday gösterip seçmen üzerinde baskı kurdular ve seçilmelerini bir şekilde sağladılar.

Devamını oku...
 


Sayfa 11 / 48

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 38 konuk çevrimiçi

Reklam

EKONOMİ VE EĞİTİM DÜNYASI
Ekonomi ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN
GÖKÇE TÜRKAN - FOTOĞRAFÇILIK
HARİKA FOTOĞRAFLAR
DÜNYA OYUN VE EĞLENCEDEN İBARETTİR. OYUN VE EYLENCEYE BİRAZ ARA VERELİM. KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM.
TARİH DÜNYAMIZ
Geçmişini bilmeyen geleceğinin planlayamaz. Tarimizi öğrenelim, hayat ile irtibatımız sağlam olsun. Ahmet TÜRKAN

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.28
MySQL : 5.5.57-cll
Zaman : 18:08
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 99
İçerik : 466
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 680249