WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

SÜREÇ YÖNETİMİ

e-Posta Yazdır PDF

Bir kurumun nasıl yönetildiğini o kurumun organizasyon yapısından anlayabilirsiniz. İşletme türü yalın organizasyonlar mı, Militarist yaklaşımlı dikey organizasyonlar mı daha başarılıdır? diye sorular ile başlamak sanırım daha doğru olabilir.

Şirketler ordu gibi dikey organizasyonlar ile yönetilemezler. Pek çok tecrübe ile sabittir. Dikey organizasyonlarda süreç yöneticileri kendi süreçleri ile olan sorunları tepe yönetime aktarmakta hep zorlanmışlardır. Düşünün, Yönetim kurulu Başkan ve yardımcıları, İcra Kurulu Başkan ve yardımcıları, genel müdür, CEO, genel müdür yardımcıları, koordinatörler, müdürler, müdür yardımcıları, şefler, ustabaşılar, kalfalar gibi pek çok yönetim kadrosunun dikey bir yapıda oluşturulduğunu göz önüne alırsanız, sorunların üstesinden gelmeniz bir hayli zordur.

Devamını oku...
 

KÜÇÜK ŞEHRİN İYİ İNSANLARI - 2

e-Posta Yazdır PDF

Bir önceki yazımızda Narven yatırımcılarının toplu kalkınma hamlesi olacak sosyal projelerinden bahsedeceğiz. Sosyal sorumluluklarının farkında olan bir grubun neler hayal ettiklerini anlatacağız demiştik.

Bu yazımızı sözünü verdiğimiz hususa ayırdık.

Dünya genelinde genel kabul görmüş usuller vardır. Büyük ve ciddi firmalar sosyal problemlerle de ilgilenirler, halkının yanında olurlar. Bu firmalara hem bilinirlik sağlar hemde kar maksimizasyonu yanında motivasyon sağlar.

Devamını oku...
 

TÜRKİYE İÇİN

e-Posta Yazdır PDF

Gezi olayları ile morallerin bir gidip bir geldiği dönemde, takılmadan, problem çözme yeteneğimizi kaybetmeden farklı bakış açılarını da dikkate alarak bir takım olmazların olura nasıl evrilip çevrilebileceği konularında hükümete, muhalefete, halka ve memleket yararına bir faydam olsun diye kafa yoran aydınlara bazı konuları hatırlatmak istiyorum.

Anayasa yeniden yazılabilir mi, revize edilebilir mi, referandum yapılabilir mi yapılabilirse halk nasıl tepki gösterir? Sorularına cevap bulmak arzusundayım.

Devamını oku...
 

KÜÇÜK ŞEHRİN İYİ İNSANLARI

e-Posta Yazdır PDF

Uzunca bir süredir köşemde yazılarımı yayınlayamamıştım. Okuyucularım benden yazılar ve haberler beklemişler ben ise sessizliği tercih etmiştim.Bunun elbette sebepleri vardı. Beni üzen ve yazılarımı inkitaa uğratan ilk sebep Gezi olayları idi. İkincisi ise 17 Aralık operasyonları. Bu iki gerilim toplumu geren, insanlar arasına mesafe koyan şüpheci yaklaşımları artıran tuhaf bir süreçti. Siyasetin elektriklerinin kontrolsüz olarak bir artıp bir kesildiği acaip dönem. Halen durulmuş değil. Ama ben sizi siyasetin bu sıkıntılı

Son Güncelleme: Salı, 11 Şubat 2014 13:19 Devamını oku...
 

GEZİ OLAYLARI ÜSTÜNE

e-Posta Yazdır PDF

Gezi olayları başladığı günden bu yana takip ediyorum. Facebook sayfamda sürekli itidal mesajları vermeye çalışıyorum. Bir ara arkadaş listem dikkatimi çekti, ben itidal çağrısı yaptıkça listemdeki sayı azaldı. Yaklaşık 50 kişi beni arkadaş listesinden silmiş. Ben de bir hakaret sonucu 1 kişiyi sildim onu da atlamayayım.

En son yazıma bu gün göz atmıştım, yorumlar dikkatimi çekti, son olaylarla ilgili yazı yazmam konusunda bir hayli ısrarcı yorumlar aldım.

Tarihi tekerrür ettirmek isteyen ciddi bir dış mihrak çalışması ile ittifak halindeki muhalefet var. Siyaseten iktidarla baş edemeyen muhalefet dış güçlerle işbirliğine girdi.

Okuyucularım sürekli yazmamı istiyor. Bende beni sosyal medyadan da takip eden dostlarıma kısa anekdotlarla bu konuyu izah etmeye çalışıyorum.

Devamını oku...
 


Sayfa 11 / 49

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 63 konuk çevrimiçi

Reklam

EKONOMİ VE EĞİTİM DÜNYASI
Ekonomi ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN
GÖKÇE TÜRKAN - FOTOĞRAFÇILIK
HARİKA FOTOĞRAFLAR
DÜNYA OYUN VE EĞLENCEDEN İBARETTİR. OYUN VE EYLENCEYE BİRAZ ARA VERELİM. KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM.
TARİH DÜNYAMIZ
Geçmişini bilmeyen geleceğinin planlayamaz. Tarimizi öğrenelim, hayat ile irtibatımız sağlam olsun. Ahmet TÜRKAN

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.28
MySQL : 5.5.57-cll
Zaman : 16:42
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 107
İçerik : 470
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 709412