WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

14 MAYIS 2023 SEÇİMLERİNE DOĞRU

e-Posta Yazdır PDF

Türkler için söylenmiş bazı sözler.

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler Napoleon Bonaparte- Fransız İmparatoru

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:06 Devamını oku...
 

DURUMDAN VAZİFE ÇIKARMAK

e-Posta Yazdır PDF

Çingene kavgalarını bilirsiniz, onlar birilerini gözüne kestirdi mi bir patırtı bir gürültü, sanırsın kıyamet kopuyor, o arada durumu izleyen seyircilerin cepleri boşaltılır, ruhları duymaz, işleri bitince kavga bir anda durulur, kavga edenler kaybolur seyirciler soyulduklarını çingeneler kaybolup olay yatıştı zannettiklerinde anlaşılırdı. Hani Nasrettin Hoca’nın yorgan gitti kavga bitti fıkrasındaki durum ayniyle vaki.

Bu konu Sadri Alışık filmlerine de birkaç kez konu olmuştur, hatırlayanlar bilir. İstanbul’da ikamet ettiğim 2000’ li yılların başında Şişli emniyetinde görevli bir polis memuru komşum vardı. Ben mesaiye genelde şahsi aracım ile gidip

Devamını oku...
 

LONDRA’NIN TEFECİLERİ

e-Posta Yazdır PDF

Jonh Perkin ismini duyanlar vardır. Bir ekonomi tetikçisinin itirafları isimli seri kitapların yazarıdır. Ülkeleri nasıl ekonomik bataklığa sürüklediklerini misaller vererek bir nevi yaptıklarını kitaptaki ismi ile itiraf ediyor.

Bay Kemal İngiltere’ye temiz para bulmaya gitmiş. Tefeciler her zaman para vermeye hazırdır. Onlar ülkeleri borç batağına sokup sömürmek ve kendi emirleri doğrultusunda yeni borç batakları planlarlar. Nasıl yaptıklarının öğrenmek isterseniz John Perkins’in kitap serisine hemen başlamanızı öneririm. İnternette pdf olarak ücretsiz dağıtımdadır.

Şimdi gelelim Bay Kemal’in temiz para politikasına. İngilizler de Amerikalılar da Türkiye’ye borç verirler. Verirler de sonrası muamma.

İkide bir AKP’yi ekonomiyi İngiliz tefecilere peşkeş çekmekle suçlayan Bay Kemal bir anda İngiliz Kemal oldu çıktı.

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu Bay Kemal’in 500 Milyar Dolar (500.000.000.000) bulduğunu yazmış. Rakamı göresiniz diye parantez içine rakam olarak yazdım.

Devamını oku...
 

BEKLENTİ OLUŞTURMAK ÖNEMLİ

e-Posta Yazdır PDF

Reha Muhtar’ın haber spikerliği yaptığı dönemlerden hatırlıyorum. Az sonra… az sonra…

Daha önce yapan var mıydı? … Hatırlamıyorum.

Şimdi Bay Kemal 3 Aralık’ı bekleyin diyerek önemli bir beklenti oluşturdu. Acaba ne olacak. Önemli bir husus. Herkes yalancı çoban başka ne diyecek diye bekliyor. Kurt kuzuları yedi… Şaka şaka…

Türkiye’yi manen çökertme planları üzerine dizayn edilen Lozan görüşmelerine, İslâm düşmanı Yahudi Hayım Naum, Türk heyetine müşavir sıfatıyla katılmayı başarmış. Yine aynı düşüncelere sahip olan Yahudi Lord Curzon ise İngiltere heyetine başkanlık ediyordu.

Son Güncelleme: Salı, 16 Nisan 2024 07:06 Devamını oku...
 

ÜMMET İKEN MİLLET OLMAK KUL İKEN VATANDAŞ OLMAK

e-Posta Yazdır PDF

Bu sözleri TV ekranından sarf eden spiker görevden alınmış. Bu sözleri savunan ve aynı lakırdıları eden pek çok kişi var. Örnek; siyasetin eski toplarından Fikri SAĞLAR

Sanatın eski duayenlerinden Erol EVGİN

Önce ümmet ne demek, millet ne demek ona bir bakalım.

Ümmet bizleri yaratan Rabbimizin son peygamber Allah’ın Resulü Hz. Muhammed (s.a.v) iman edip onun yolundan gitmek demektir ki millet kavramı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Diğer peygamberlere de inananlar o peygamberin ümmetidir. Yani hayran kaldığınız Batı İsa (a.s.)ın ümmetidir. Yahudiler Musa (a.s.)’ın ümmetidir.

Amma her biri ayrı millettir.

Devamını oku...
 


Sayfa 3 / 61

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 10 konuk çevrimiçi

Reklam

İSLAM VE EĞİTİM DÜNYASI
İslam ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN
DÜNYA OYUN VE EĞLENCEDEN İBARETTİR. OYUN VE EYLENCEYE BİRAZ ARA VERELİM. KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM.

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.43
Zaman : 07:06
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3475
İçerik : 644
Web Bağlantıları : 8
İçerik Tıklama Görünümü : 1741656