WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Büyük Kulübe Üye Generaller

e-Posta Yazdır PDF

1882’de kurulan, iş adamı, siyasetçi ve sanatçıları bünyesinde barındıran Büyük Kulüp, genelkurmay başkanlarının üye olması ile de gündemden düşmüyor.

Üç eski genelkurmay başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Yaşar Büyükanıt oradaydı. Emekli generallerden de Cumhur Asparuk, Necati Özgen, İlhan Kılıç, Necdet Timur göze çarpanlar arasındaydı. Emekli Orgeneral Çevik Bir ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu zaten rakip listelerden aday oldukları için yarış hâlindeydiler.

Devamını oku...
 

ZAMAN YÖNETİMİ

e-Posta Yazdır PDF

 

Kişisel gelişim uzmanlarına göre zaman yönetimi önemli. Yaşamın her alanında başarılı olmak için zamanın değerinin bilmek ve verimli şekilde kullanmak gerekir.

Profesyonellere göre zaman yönetimi için, hedefler belirlenmeli, öncelikler tespit edilmeli, yapılması gereken işler için zaman sınırı belirlenmeli, arada bir mola verilmeli, zaman planlaması uzun süreli olmalı, zorunlu işler ya da aktiviteler ayrılmalı, önceden planlanmalı gibi maddeler sayabiliriz.

Peki bir dakikasına bile hükmedemediğimiz hayat ve zaman nasıl planlanmalı.

 

Son Güncelleme: Salı, 16 Temmuz 2024 20:42 Devamını oku...
 

SALDIRGAN POLİTİKANIN AMACI NEDİR….

e-Posta Yazdır PDF

“OLUM BAK GİT” ritüeli tekrarlanır mı…

Zaman gösterecektir her halde…

Toplumun tüm kesimlerine çeşitli kulplar takarak saldırmak nasıl bir beyin yapısıdır.

Nasıl bir akıl tutulmasıdır.

Amaç nedir.

Belli ki birilerinin sabrını taşırıp toplum kaosa sürüklenmek isteniyor.

Devamını oku...
 

24. Yılında 28 Şubat Darbesi ve İzleri...

e-Posta Yazdır PDF

28 Şubat 1997 postmodern darbesinin üzerinden 24 yıl geçti. 1000 yıl sürecek denilen darbeci kararlar 10 yıl bile sürmeden yerle bir oldu. Çünkü halkın kabul etmediği, Hakkın razı olmadığı dayatmalar ile dindarlara vurulan sopa inayeti ilahi ile ters döndü.

Elbette darbeci kuşatma 28 Şubat ile yetinmeyecekti. Akabinde tetikçi yazarların ifadesi ile TBMM’de başörtüsü için yapılan oylamada 411 oy ile kabul edilmesine rağmen 411 el kaosa kalktı[1] yaygarası ile Anayasa Mahkemesi kanunu iptal etti.

Mücadele sürecek, pes edilmeyecekti. Meclis tarafından 330 oy ile seçilen 10. Cumhurbaşkanı Sezer’in görevi sona erdiğinde 367 krizi icat edildi, meclisin önü tıkandı. Değişen hiçbir şey olmamasına rağmen ve hatta Meclis çoğunluğunun Akparti’de olmasına rağmen 11. Cumhurbaşkanı Meclis iradesi ile seçtirilmedi. CHP konuyu Anayasa mahkemesine taşıdı. Anayasa 367 iddiasını kabul ederek oylamaları geçersiz saydı. Aynı zamanda Genelkurmay laiklik masalları ile internet sitesinden e-muhtıra yayınladı. Hükümetin dik duruşu sonucunda muhtıra siteden kaldırıldı.

Devamını oku...
 

AHKAM KESME HASTALIĞI

e-Posta Yazdır PDF

 

Zamanımızın hastalıklarından, belki de çağlar boyu süren hastalıklardandır ahkam kesme hastalığı. Çok konuşmak, boş konuşmak ve de riski olmayan konularda sürekli atmak yani ahkam kesme hastalığı. Halbuki bir Müslümanın gereksiz yere boş konuşması, gevezelik etmesi asla hoş görülmemiştir.

Peki hangi konularda ahkam kesiyoruz.

Din, siyaset, spor, tercihler, moda, yemek gibi konular insanların en çok konuşmayı sevdiği ve hoş konuştuğunu sanıp aslında boş konuştuğu konular. Yani malayani konular.

Son Güncelleme: Salı, 16 Temmuz 2024 20:42 Devamını oku...
 


Sayfa 9 / 62

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 18 konuk çevrimiçi

Reklam

İSLAM VE EĞİTİM DÜNYASI
İslam ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.7.43
Zaman : 20:42
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3475
İçerik : 650
Web Bağlantıları : 8
İçerik Tıklama Görünümü : 1810197

Sıcak Haberler

KENDİNİ İYİ HİSSETMEK İSTİYORSSAN, SENİ MUTLU EDECEK ŞEYLER YAP.

İMANINI TAZELE