WWW.AHMETTURKAN.COM.TR

ZAMAN HER ŞEYİ ANLATIR

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Hoşgeldiniz; Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

ERDEMLİ İNSAN KİŞİSEL GELİŞİR Mİ?

e-Posta Yazdır PDF

 

Kişisel gelişimin günümüzde kullanıldığı şekliyle işte, okulda, siyasette başarı gibi gündelik işlerle sınırlı olması çok üzücüdür. Elbette insanın rızkını kazandığı işinde, okulunda veya siyasi hayatında veya buna benzer alanlarda başarılı olması önemli, ancak konu insan olunca gelişimi de bu kadar basit olmamalı. İnsanın kişisel gelişimi mal satmaya endekslenmesi, insanı tanımamak ya da çok kıymetli bir madeni heba etmek olacaktır.

Bugün kurumsal olduğunu söyleyen pek çok firmada İnsan Kaynakları (İ/K) birimi var. İ/K birimleri her yıl bazı personele kıstaslar koyarlar. Başarı planları yaparlar. Bu yıl 100 birim satış yaptıysanız, önümüzdeki yıl 120 birim satış yapmak zorundasınız gibi hedefler koyaralar. Çalışanları adeta yarış atları gibi koştururlar. Herhangi bir sebepten dolayı hedefinizi gerçekleştiremediyseniz alacağınız primden kesintiler yapar ve sizi bir sonraki yıl için kızıştırırlar. Tekrar kampa sokarlar. Tekrar ve tekrar kişisel gelişim eğitimlerine gider eksiklerinizi kapatmaya çalışırsınız. Bu süreç böylece sürer gider; olmadı çalışanlar işlerini kaybeder.

Kişisel Gelişimle Hedeflenen Vasıflar Nelerdir?

Kişisel gelişimle işiniz her ne ise o alanda en iyi olmak zorundasınızdır. Sınır yok. Kişisel gelişimciler, “İnsanlar potansiyel ile doğar. Ancak dünyada bir iyiler ve bir de daha iyiler vardır. Yani insan fiziki olduğu kadar nitelik olarak da gelişebilir. Kişinin herhangi bir alanda sahip

Son Güncelleme: Pazartesi, 27 Ocak 2020 11:09 Devamını oku...
 

CHP BU ÜLKEYİ YÖNETEMEZ

e-Posta Yazdır PDF

CHP'nin düştüğü duruma bak. İstanbul’a Başkan diye seçilen adam utanmadan memleketi gavura şikayet eder. Hangi yüzle ülkeyi yönetmeye talip olacak ki.

Ekrem'i şişiren kafalar hangi yüzle ülkeyi temsil edecekler.

Dünya beşten büyük deme cesaretini nasıl gösterecekler...

Hangi cesaretle alın gidin itlerinizi sınırımızdan diyebilecekler...

Yazıklar olsun bunların şereflerine...Tükürülecek yüzlerle mi temsil edecekler....

Sürekli kurultaylar yapıp genel başkan seçme yarışına giriyorlar, her seferinde birilerini aşağılayıp yarıştan saf dışı bıraktıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi süt liman dolaşabiliyorlar.

Muharrem İnce’yi bu Ülkeye Reis seçtirtmek için atmadıkları takla kalmadı, şimdi düşürdükleri seviyeyi ibreler göstermiyor.

Devamını oku...
 

BARIŞ PINARI - MÜNBİÇ

e-Posta Yazdır PDF

PKK, PYD, YPG (DAEŞ) Kahraman ordumuzun karşısında tutunamayacağını anlayınca oraya buraya imdat çığlıkları gönderiyor. ABD’ye bizi sattınız diyor. Siyonist İsrail’in maşası olduklarından onlara bir şey diyemiyorlar. Siyonistler bu ara izliyorlar. Gizli mesajlar verip kendilerini bu olayın içinde göstermek istemiyorlar. Çok kurnaz politika yürütüyorlar.

Türk aklı o Siyonist hainlerin planlarını yerle bir etti.

Teröristler Münbiç’te Suriye bayrağı asmaya çalıştılar. ABD’nin çekildik mesajı ile bir kere daha şaşırdılar. Orayı da teröristlere dar edeceğiz inşallah.

Suriye ile görüşüp birleşme yolları aradıklarına dair spekülatif haberler geliyor.

Peki oldu ki Eset ile görüştüler.

Eset sormayacak mı, bugüne kadar Suriye’nin yarısını DAEŞ ile birlikte işgal edip halkımı öldürdünüz, eşkıya yönetimi kurup halkımı göç ettirdiniz, haraca bağladınız, ABD şemsiyesi altında sürekli hava attınız, Türk ordusu karşısında varlık gösteremeyince kapımı çaldınız.

Devamını oku...
 

AFORİZMALAR - DONALD TRUMP

e-Posta Yazdır PDF

“Türkiye, yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek. ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak. Türkiye bundan böyle, ABD'nin son iki yıldır, bölgede yakaladığı DEAŞ savaşçılarından sorumlu olacak.”

"ABD'nin yıllar önce Suriye'de 30 gün kalması gerekiyordu. Biz kaldık ve görünürde amacı olamayan bir muharebeye gitgide daha derinden battık.”

“Ben Washington'a geldiğimde, DEAŞ bölgede gemi azıya almıştı. DEAŞ halifeliğini çarçabuk yüzde 100 yenilgiye uğrattık.

“Her zamanki gibi ABD'nin NATO'nun, ticaretin, her şeyin "kerizi" olduğunu sandılar.

"Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, şimdi bir kez daha yinelemek için söylüyorum; Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım).

Devamını oku...
 

BARIŞ PINARI - 2

e-Posta Yazdır PDF

 

Ocak 2018 tarihli “Suriye’de Gerilimi Türk Askeri Dindirecek” başlıklı yazımızda bugün gelinen noktaya o zaman değinip olması gerekeni yazmıştık.

Elhamdülillah Başkanımızın ve Ordumuzun kararlı tavrı sonunda bugüne gelinmiş olması sevindiricidir. Sonun mükemmeldir. Kararlılık bunu gerektiriyordu.

Zeytin Dalı Harekatı’nda girilmeyen Tel Rıfat ve Münbiç’e de girilmeli ve bu kambur düzeltilmelidir. Barış Pınarı sahası 30 km. ile sınırlı kalmamalı Misak-ı Milli sınırlarına kadar inilmelidir. DAEŞ eli ile işgal edilen toprakların Misak-ı Milli sınırları ile örtüştüğü görülecektir. Bu savaş rast gele bir savaş değildir. Bu işgal tesadüfen aynı sahaya yayılmış olamaz, çok ezelden planlandı ve devam ettirilmek istendi.

Trump geri kalan 1000 askerini de güneye çekme kararı aldığını ve uygulamaya başladıklarını bildirdi.

Bu kararı vermekte neden bu kadar geç kaldı.

 

Son Güncelleme: Pazar, 13 Ekim 2019 15:37 Devamını oku...
 


Sayfa 2 / 52

Anketler

SİTEMDE HANGİ KONULARA AĞIRLIK VERMELİYİM
 

Kimler Sitede

Şu anda 22 konuk çevrimiçi

Reklam

EKONOMİ VE EĞİTİM DÜNYASI
Ekonomi ve eğitim sitemize katkılarınızı bekleriz. Ahmet TÜRKAN
GÖKÇE TÜRKAN - FOTOĞRAFÇILIK
HARİKA FOTOĞRAFLAR
DÜNYA OYUN VE EĞLENCEDEN İBARETTİR. OYUN VE EYLENCEYE BİRAZ ARA VERELİM. KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM.
TARİH DÜNYAMIZ
Geçmişini bilmeyen geleceğinin planlayamaz. Tarimizi öğrenelim, hayat ile irtibatımız sağlam olsun. Ahmet TÜRKAN

İstatistikler

OS : Linux c
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.6.45
Zaman : 11:03
Ön bellekleme : Etkisizleştirildi
GZIP : Etkisizleştirildi
Üyeler : 3830
İçerik : 552
Web Bağlantıları : 21
İçerik Tıklama Görünümü : 1186323